Ekstruzija – keraminių ir klinkerio plytelių gamybos technologija

Klinkerio ar keramines plyteles renkasi vis daugiau žmonių, kurie nori sukurti ilgaamžį, ilgai estetinės išvaizdos neprarandantį eksterjerą ar interjerą. Būtent šių tipų plytelės yra itin atsparios laiko tėkmei, puikiai toleruoja žalingą aplinkos poveikį, harmoningai susilieja su aplinka ir padeda įgyvendinti net pačius įdomiausius ar moderniausius architektūrinius bei apdailos sprendimus. Visgi, renkantis klinkerio ar keramines plyteles reiktų atkreipti dėmesį ne tik į jų dizainą, bet ir gamybos metodą.

Kuo ypatinga ekstruzija?

Ekstruzija, o paprasčiau tariant, juostinis plytelių formavimas – tai laiko patikrintas metodas, sujungtas su naujausia klinkerio keramikos inžinerija ir pažangiausiomis paviršių dengimo technologijomis, kurios padeda užtikrinti itin aukštą keraminių ir klinkerio plytelių kokybę. Gamybos būdas gan nesudėtingas, bet išties veiksmingas, siekiant išgauti aukščiausias technines charakteristikas: per specialiai poliruotą antgalį išstumiamas plastiškas molis, kuris vėliau yra degamas aukštoje temperatūroje, maždaug 1300 laipsnių karštyje. Visiškas plytelių išdegimas ir paruošimas gali trukti nuo 36 valandų iki dviejų parų, per tą laiką molis praeina visus „pragaro ratus“ – yra kaitinamas, deginamas ir aušinamas, tokio gamybos proceso metu šioje gamtos padovanotoje medžiagoje susiformuoja vadinamieji kapiliarai. Tai reiškia, kad juostinis plytelių formavimas užriktina, kad klinkerio ar keraminės plytelės turėtų tolygią porų dalelių išdėstymo schemą, kuri tarsi leidžia plytelėms „kvėpuoti“ – jos neįmirksta, jose esanti drėgmė greitai pasišalina, nespėjusi pakenkti pačiai plytelei, todėl joms nebaisus nei šaltis, nei lietus. Net ir šalčiausią žiemą ekstruzijos technika pagamintos plytelės puikiai peržiemoja ir neskyla, o vasarą nesunkiai susidoroja su karščiu. Be to, šiandienos vartojimo visuomenėje – molio klinkerio ar keraminės plytelės yra tvarus, gamtai ir žmogui draugiškas pasirinkimas.

Universalumas ir lengvas pritaikymas

Juostinis plytelių formavimas išties labai universali technologija, kurios dėka gamintojams pavyksta sukurti ir išgauti pačias įvairiausias plytelių formas. Tad ieškantiems išskirtinio ir optimalaus sprendimo namams ar kitam statiniui galima pagaminti plyteles pagal individualų užsakymą.

Molis, degamas specialioje tunelinėje krosnyje, įgauna pačius netikėčiausius natūralius, neįkyrius ir akių nevarginančius atspalvius bei padeda sukurti išties unikalų vaizdą, kuris įsilieja į aplinką, tačiau nelieka nepastebėtas. Šios klinkerio ar keraminės plytelės gali puošti ne tik namo eksterjerą, tačiau puikiai tinka naudoti ir namų interjere, ypač, kai svetainei ar kitai namų erdvei reikia suteikti išskirtinį akcentą. Neįtikėtinas molio universalumas puikiai dera su urbanistinio ar modernaus dizaino būsto interjero sprendimais ir nesunkiai randa savo vietą tuose namuose, kuriuose alsuoja jaukus, gaivus Provanso stilius.

Natūralus plytelių grožis, klasiškas subtilumas ir patikimumas – tai klinkerio ar keramines plytelės, pagamintos juostine plytelių formavimo technologija, kuri leis džiaugtis nepriekaištinga estetika ne vienerius metus už racionalių kainos bei kokybės santykį.