Fasado klinkerio plytelės „Riegel 50“ – išmanus sprendimas namams

Šiuolaikinės architektūros ir statybų pramonės technologijos leidžia efektyviai įgyvendinti pačius įdomiausius sprendimus, kurie reikalauja preciziško tikslumo ir it smuiko styga lygių briaunų. Būtent pažangių technologijų ir natūralių gamtos išteklių sintezė leido Vokietijos kompanijai „Ströher“ sukurti pačias ilgiausias klinkerio plyteles „Riegel 50“ skirtas namo ar kito statinio eksterjerui bei interjerui, jei norisi namams suteikti išskirtinumo.  

Kuo ypatingos „Riegel 50“?

Pirmiausia reikia paminėti faktą, kad šiuo metu tai pačios ilgiausios klinkerio plytelės rinkoje, jų ilgis yra net 49 cm, aukštis – 4 cm, o storis – 1,4 cm. Šiuo atveju dydis yra išties svarbus, nes tokių išmatavimų fasadinės klinkerio plytelės leidžia sukurti tolygų ir tvarkingą vaizdą, kadangi jas galima patogiai klijuoti visomis kryptimis ir net kampu. „Riegel 50“ fasadinės plytelės yra idealus pasirinkimas, kai reikia apklijuoti daug kruopštumo ir atidumo reikalaujančias vietas, aplink langus, stogą ar kitus statinio išsikišusius ar įdubusius elementus. Be to, svarbu paminėti, kad gamintojas savo klientams siūlo platų šių klinkerio plytelių dizaino ir spalvų asortimentą, todėl jas itin lengva suderinti su pastatą supančia aplinka taip, kad jie kartu sukurtų darnią harmoniją ir papildytų vienas kitą.

Žinoma, estetiškas vaizdas – ne vienintelis „Riegel 50“ fasadinių plytelių privalumas. Ne veltui gamintojas šiam gaminiui suteikia net 25 metų garantiją, klinkerio plytelės – vienas geriausių ir kokybiškiausių sprendimų, vertinantiems ilgaamžiškumą ir praktiškumą. Jos atsparios saulei, šalčiui, mažai sugeria drėgmės, todėl lietuje ir aplinkoje esančios įvairios druskos, rūgštys ar kiti cheminiai elementai jų techninėms charakteristikoms bei estetinei išvaizdai turi mažai į įtakos. Taigi, nereikia sukti galvos ar namo sienos nepraras savo pirminės išvaizdos po drėgnos ir šaltos žiemos, ar pietinė statinio pusė nenubluks. Tai puikus pasirinkimas lietuviškam ir paskutiniu metu sunkiai nuspėjamam klimatui.

Kainos ir kokybės santykis

Klinkerio plytelės dažniausiai asocijuojasi su aukšta kaina, kuri nėra itin draugiška piniginei, tačiau prieš atsisakant šio fasado apdailos būdo, reiktų įvertinti kelis dalykus. Visų pirma, klinkeris – šilta medžiaga, kuri neleidžia iš pastato greitai išeiti šilumai, todėl sumažėja šildymo kaštai. Be to, jei name yra daug didelių langų, tarp aukštų turi būti dengiami monolitiniai ruožai, įrengiamos specialios sąramos bei tvirtinimo detalės ant kurių kabinamos plytos, o toks apdailos metodas išties nėra pigus, ypač, jei tikslas – kokybė. Bandant taupyti medžiagoms, galima gerokai prašaut pro šalį, nes iš namo šiluma greičiau pasišalins, todėl sąskaitos už šildymą tikrai nepradžiugins. Tuo tarpu, ilgąsias „Riegel 50“ klinkerio plyteles galima klijuoti tiesiai ant apšiltintos pastato sąramos. Tad sutaupoma ne tik pinigų, bet ir laiko. Kalbant apie laiką, reiktų nepamiršti, kad ilgųjų plytų, kurios iš pirmo žvilgsnio yra pigesnė alternatyva klinkerio plytelėms, mūrijimas užtrunka ilgiau ir dailiai jas sudėti reikia itin kruopštaus ir patyrusio specialisto, o ką jau kalbėti apie tai, kad plytos ne visada nori „pasiduoti“ kai kuriems architektūriniams sprendimams.

Taigi, įvertinus, laiko sąnaudas, kaštus statybinėms medžiagoms ir žmogiškiesiems ištekliams, „Riegel 50“ fasadinės klinkerio plytelės – optimaliausias pasirinkimas vertinantiems kokybę, ilgaamžiškumą ir darną su aplinka.