Kaip teisingai klijuoti STRÖHER klinkerio fasadines plyteles

Pasiruošimas. Prieš klijuojant plyteles, reikia apskaičiuoti matomus langų ir durų sąramų matmenis. Tik retais atvejais sąramų matmenys atitinka standartinius plytelių matmenis. Todėl reikia atitinkamai pritaikyti tarpus tarp plytelių. Apskaičiuoti bendrieji matmenys taip pat pritaikomi išoriniams kampams.

Darbo eiga. Nustačius aukščius ties sienų kampais, išorinės kampinės plytelės klijuojamos užtepant ir prispaudžiant. „Prispaudimas“ – vidutinio klijų storio išvagojimas dantyta glaistykle ant pagrindo. „Užtepimas“ – plytelės galinės dalies padengimas klijais mentele arba glaistykle. Prieš apdorojant paviršių, reikia nuspręsti, kaip bus jungiami plytelių ruožai. Daugumoje atvejų rekomenduojamas „netvarkingas“ sujungimas su penkiomis plytų galvutėmis kvadratiniam metrui. Galvutė atrodo kaip priekinis visos plytos galas ir klinkerio plytelių atveju yra nupjaunama plytelių pjaustykle arba radialiniu rėžtuku.

Glaistymas. Suklijavus klinkerio plyteles ir palaukus, kol išdžius klijai (žr. klijų gamintojo nurodymus), galima pradėti užglaistymą. Siūles tarp klinkerio plytelių, kurių paviršius lygus, galima užglaistyti tepant mišinį ant viso paviršiaus. Rinkoje yra kelių rūšių glaistas, tačiau kai kuriuose yra plastiko ir pigmentų priemaišų. Todėl renkantis glaistą visada rekomenduojama pasikonsultuoti su gamintoju. Visi šiurkštūs, sendinti ir tekstūruoti paviršiai glaistomi įprasta smaila mentele ir metaline glaistykle.

Lango sąrama idealiai atkartota kampinėmis plytelėmis.

Kampinės plytelės klijuojamos taip pat užtepant ir prispaudžiant.

Plytelių eilę klijuokite pagal ištemptą siūlą. Plytelės įspaudžiamos į klijų sluoksnį.

Baigtas paviršius. Gerai išdžiūvus, galima užglaistyti.

Įprastas glaistymas smailia mentele. Šių „Ströher“ serijų plyteles reikia užglaistyti įprastais būdais: „Riegel 50“, „Handstrich“, „Steinlinge“, „Zeitlos“, „Keraprotect®“. Glaistymas panaudojant smailią mentelę ir metalinę glaistyklę horizontalia kryptimi.

Vertikalias siūles galima lengviau užpildyti mažesne smailia mentele.
Užglaistant mentele galima išgauti kitokį vaizdą.
Šepečiu siūlei galima suteikti atitinkamą struktūrą.
Baigtų siūlių vaizdas. Visi plytų ruožai užpildomi vienu judesiu.
Glaistymas tepant mišinį ant viso paviršiaus. Užpylimo (‘‘šlapiuoju‘‘) būdu galima glaistyti šių „Ströher“ serijų plyteles: „Glanzstücke“, glazūruotas ir neglazūruotas „Keravette®“, „Kerabig®“. Užpylimo(‘‘šlapiuoju‘‘) būdu siūlės užpildomos įstrižai pasinaudojant glaistymo arba tinkavimo trintuve. Veiksmai atliekami iš viršaus žemyn.
Glaisto perteklius pašalinamas įstrižai plastikine trintuve su kempinės arba putų pagrindu.

Baigtų siūlių vaizdas po užglaistymo tepant ant viso paviršiaus. Sienos paviršius iš „Glanzstücke“ serijos plytelių.

Fasadinių klinkerio plytelių gamybos Technologija.

Kaip profesionaliai klijuoti klinkerio plyteles? Fasado plytelių tarpų rievėjimas! Patarimai!